Mücahit Nezir

Bu sitede @mucahitnezir tarafından oluşturulan blog yazılarını görüntüleyebilirsiniz.

09 Aug 2016

ADOBE PROGRAMLARI İÇİN AMTLİB.DLL DOSYALARI

Bildiğiniz üzere adobe programlarının ücretsiz 7 günlük deneme süresini kullandıktan sonra aylık ücret ödemek zorundayız, tabii ki crack kullanmıyorsanız 🙂 Eğer sizde benim gibi crack kullanıyorsanız en temiz ve güvenilir yöntem; ilgili programın dosya konumundaki amtlib.dll dosyasını

01 Aug 2016

RESPONSİVE WEB TASARIM İÇİN EKRAN BOYUTLARI

Bundan bir kaç sene öncesine kadar bir web tasarımı yaparken sadece pc ekranları için web tasarımı yapmak yeterli oluyordu. Ancak günümüz teknolojileriyle birlikte kullanıcılar bilgisayar ekranlarından ziyade akıllı telefon ve tabletleriyle web sitelerimizi ziyaret etmeye başladı.

27 Jul 2016

.HTACCESS İLE WWW EKLEME & KALDIRMA

Web sitemizin url adresinde www olup olmayacağına karar vermemiz gerekir. Mesela siz www ile giriş yapılmasını istemenize rağmen kullanıcılar www olmadan sitenizi görüntüleyebilir. Bunun tam terside mümkün elbette. Böyle durumlarda kaynak dosya yolunu bulamama gibi bir sürü sıkıntı çekebiriliz.

14 Jun 2016

PHPSTORM İLE CODEİGNİTER OTOMATİK TAMAMLAMA

Bildiğiniz üzere phpstorm uygulaması php projeleri geliştirmek için gerçekten çok işlevsel bir uygulama. ( Uygulamanın en son sürümüne ulaşmak için tıklayınız. ) Çok güzel bir uygulama olmasına rağmen maalesef codeigniter ile uygulama geliştirirken otomatik tamamlama sağlamıyor.